HESABIM
GİRİŞ YAP

Hoşgeldiniz! Hesabınıza buradan giriş yapabilirsiniz.Yardım
ya da
YENİ HESAP OLUŞTUR

Bilgilerinizi girerek yeni bir hesap edinebilirsiniz.ACT'İ KOLAY ÖĞRENMEK

Hemen Satın Almak İçin: https://www.literakitap.com/urun/acti-kolay-ogrenmek

ACT'i Kolay Öğrenmek
Russ Harris

Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT); sağlam bilimsel temelleri, güçlü etkinliği, bireysel ve kültürel farklılıklara duyarlılığı, hemen tüm davranışsal ve klinik durumlarda uygulanabilirliği ile son yirmi yılda birçok değişim ve gelişmeye öncülük eden bir psikoterapi yaklaşımı olmuştur.

ACT’in süreç temelli bakış açısı, danışanın ihtiyacına göre esneyebilen uygulamaları, değişim için gerekli motivasyonun ortaya çıkarılmasına özgü stratejileri ve terapistin süreç içerisinde tecrübe ettiği zorlukları kolaylaştırması gibi dönüştürücü etkileri alanda giderek daha fazla hissedilmektedir.

Bütün bu heyecan verici özellikleri, ACT’in birçok yeni uygulayıcı tarafından sıklıkla "belirsiz”, "kafa karıştırıcı”, "rahatsız edici derecede muğlak” şeklinde algılanmasını da beraberinde getirmektedir. Russ Harris’in eşsiz tarzı ve üslubuyla kaleme aldığı ACT’i Kolay Öğrenmek, tam da bu zorlukları kolaylaştırmak, ACT’in temel ilke ve uygulamalarının püf noktalarına vakıf olmak, terapist olarak hangi aşamada ne yapabileceğine dair açık ve net bilgiler edinebilmek için ideal bir başlangıç eseridir.

Ülkemizde ACT’in yaygınlaşması sürecinde ACT’i Kolay Öğrenmek’in ilk edisyonunun çok önemli bir katkısı olmuş ve okuyucuları arasında "Yeşil Kitap” olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Şimdi ise eserin çok daha kapsamlı ve yenilenen bir içeriğe sahip olan ikinci edisyonunu elinizde tutuyorsunuz. ACT’e dair kolay anlaşılır ve kapsamlı bir eser arıyorsanız, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu eserin daha iyi ve güncel alternatifini bulabilmek oldukça zordur.


KATEGORİLER

ÇOK OKUNANLAR

 • Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Metodoloji 12

  Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Metodoloji 12 : Nitel Araştımalarda Güveni ...

 • Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Metodoloji 10

  Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Metodoloji 10: Etnografik Saha Stratejiler ...

 • ZİHNİN İŞLEVLERİ VE ZİHİNSEL SÜREÇLER

  Şahsiyet Düşünce ve İfade 12: Zihnin İşlevleri ve Zihinsel Süreçler

 • 4. YIL: VARLIK ÜZERİNE "DÜŞÜNÜNCE"

  Cevdet Yaşaroğlu

Sayfayı Paylaş :